گالری عکس

» دانستنی های بسیار مفید در مورد تبخال تناسلی زنان


تبخال تناسلی در زنان

تبخال تناسلی در زنان شکل ظاهری تبخال تناسلی در زنان شکل ظاهری تبخال تناسلی در مردان تفاوت تبخال با زگیل تناسلی آیا تبخال تناسلی خطرناک است درمان قطعی تبخال تناسلی درمان سریع تبخال تناسلی تشخیص تبخال تناسلی در زنان واکسن تبخال تناسلیتب خال تناسلی زنان : یکی از بیماری های رابطه جنسی در زنان تب خال تناسلی می باشد، در روزنه آنلاین به بررسی این تبخال تناسلی در زنان از نشانه ها تا دلایل بروز آن می پردازیم :

 

آنچه که باید در مورد تبخال تناسلی در زنان بدانید

تب خال تناسلی یک نوع ویروس جنسی است که حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد کسانی که رابطه جنسی پرخطر دارند به این ویروس مبتلا می شوند نام پزشکی این تب خال تناسلی ، هرپس سمپلکس نام دارد.

نشانه های تب خال تناسلی

ویروس هرپس یک نوع عفونت تناسلی است که از طریق رابطه جنسی انتقال پیدا می کند، تحقیقات نشان می دهد که تب خال تناسلی هیچ نشانه ی برای تشخیص ندارد. اکثر زنان که مبتلا به تب خال تناسلی هستند آگاهی از بروز آن ندارند.

ویروس هرپس سمپلکس دو نوع است : نوع یک ویروس هرپس سیمپلکس (herpes simplex ) این نوع ویروس هرپس دهانی نامیده می شود، و اکثرا دهان و لب را مبتلا می کند،و هرپس سیمپلکس نوع ۲ (HSV-2 ) هرپس تناسلی است .

هشدار : توجه کنید تب خال تناسلی درمان ندارد و مبتلایان به این ویروس باید سعی کنند آن را کنترل کنند و در رابطه جنسی از وسایل محافظت کننده استفاده کنند .

تب خال تناسلی و نشانه هایی شبیه آنفولانزا

به گفته متخصصان پوست، اولین نشانه های مبتلا شدن به تب خال تناسلی این است که فرد مبتلا به شدت به هم می ریزد، به طوری که احساس بیماری می کند با نشانه هایی هم چون تورم گره های لنفاوی در کشاله ران، خستگی شدید و تقریبا نشانه هایی شبیه آنفولانزا دارد .

در نشانه های اولیه سیستم ایمنی بدن ضعیف عمل می کند و حالت جسمی شما احساس مریضی سخت می کند اما پس از گذشت چند روز بتدریج بهتر می شوید.

نشانه های اولیه ابتلا به تب خال تناسلی

تاول ها همراه درد : این تاول ها در ناحیه واژن ایجاد می شود در تب خال تناسلی که بسیار درد دارد . در این تب خال واژن دچار زخم و جراحت می شود و ابتلا به این ویروس بیشتر در ناحیه واژن و اطراف آن بروز می کند، گاهی ممکن است مبتلا به تب خال تناسلی شده باشید ولی چون علائمی ندارد متوجه نشوید و با بروز کوچک ترین استرس این تب خال خودش را نشان می دهد .

خارش و تب خال تناسلی

امکان دارد فرد احساس خارش شدید در ناحیه واژن کند و اما تاول نزند در اطراف واژن، لازم است بدانید یکی از نشانه های این بیماری جنسی پوست اطراف واژن است .

 لکه های قرمز : تب خال ناحیه تناسلی به شکل لکه های قرمز اطراف واژن نیز مشاهده می شود که همراه چرک است و گاهی نیز به شکل جوش های ریز در قسمت موهای زائد بروز می کند که همراه درد شدید و احساس هستند و به سختی قابل تشخیص هستند .

تب خال لب و دهان

این نوع تب خال ها عامل بروز زخم و تاول در اطراف لب و دهان می شود مانند واژن، علت این تب خال ویروس HSV-1. می باشد. این. تب خال چرکی هست و اصولا در زمان بهبود پوسته پوسته می شود .

نشانه های قبل بروز تب خال دهان و واژن :

چند روز قبل از ظاهر شدن تب خال دهان احساس سوزن سوزن شدن در اطراف دهان و درد بروز می کند در مورد تب خال تناسلی نیز همین نشانه ها بروز می کند در فرد مبتلا ، و گاهی ممکن است به پاها و باسن برسد چون این ویروس عصب ها را درگیر می کند .

روش درمان تب خال تناسلی

بدانید که اول باید تشخیص داده شود وجود این تب خال که با آنتی بادی موجود در خون و نمونه گیری از زخم امکان پذیر است .

لازم است ذکر کنم این نوع تب خال درمان نمی شود اما اگر با بروز تب خال احساس ناراحتی و درد دارید با داروهای ضد ویروسی خوردنی مانند. : زویراکس، فامویر و واکترکس عوارض آن را کاهش دهید و مدت بیماری را کم کنید .

یکی دیگر هز راهکارهای کاهش درد و سوزش این تب خال ها ، نشستن در آب کم وان و ممانعت از استفاده از شوینده های معطر زیرا باعث تحریک تب خال می شود.

پیشگیری از تب خال تناسلی

توجه کنید بهترین روش پیشگیری از بروز تب خال تناسلی استفاده از کاندوم در رابطه جنسی می باشد و مبتلایان به این ویروس برای جلوگیری از عود آن باید داروی ضد ویروس مصرف کنند تا خطر انتقال آن را کاهش دهید

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.