گالری عکس

» شیوه سوزاندن چربی در کودکان با وزن زیاد


کاهش وزن کودک

کاهش وزن کودک : امروزه با توجه به این که تغذیه سالم با کالری کم جای خود را به غذاهای چرب و فست فود داده و کم شدن تحرک کودکان با توجه به بازی های کامپیوتری که نیاز به تحرک ندارد هر روزه شامل بالا رفتن آمار تعداد کودکان چاق هستیم در مجله روزنه آنلاین به بیان راهکاری برای سوزاندن چربی در کودکان با وزن زیاد می پردازیم :

شیوه سوزاندن چربی در کودکان با وزن زیاد

برای کمک به کودکان در کاهش وزن ابتدا والدین باید با رفتار حمایت کننده خود به خصوص فرزندانی که دوره نوجوانی را می گذرانند بسیار مهم است و به هیچ عنوان نباید برای کاهش وزن به آنها فشار آورد و غیر محترمانه حرف زد زیرا در غیر این صورت کودک به بی اشتهایی عصبی و یا بر عکس پرخوری عصبی مبتلا شود.

در این جا نتایج یک تحقیق که روی ۱۰۴ کودک که دارای وزن بالا هستند انجام شده که کودک و نوجوان توانستند ۲۵کیلو وزن خود را با توصیه های دکتر به حد نرمال ثابت کنند ، همراه ما باشید با گفته های دکتر درباره شیوه سوزاندن چربی در کودکان با وزن زیاد .

شیوه سوزاندن چربی در کودکان با وزن زیاد :

انگیزه

برای شروع کاهش وزن در کودکان و نوجوانان باید اول زمینه و آمادگی داشته باشند که همان انگیزه هست ، نوجوانان در این پژوهش و شیوه کاهش وزن شرکت کردند تا بتوانند علاوه بر داشتن اندام زیبا بتوانند سلامت خود را نیز بدست آورند ، انگیزه باعث می شود نوجوانان فعالیت های خود را بیشتر کنند.

برنامه بعدی فعال بودن

در این تجربه دکتر ۸۳ درصد از نوجوانان شرکت کرده اند تا بتوانند به سلامت و کاهش وزن به بالا بردن فعالیت خود پرداخته اند برای سوزاندن کالری،آنها به فعالیت هایی همچون پیاده روی، دویدن و وزنه زدن دو تا سه بار در هفته توانستن به وزن دلخواه و سلامت جسم دست پیدا کنند.

این گروه نوجوانان سعی کردن وعده غذایی خود را کم کنند و ظرف غذای خود را با بشقاب و فنجان کوچک تر عوض کنند مثلا گوشت را اندازه یک کارت بازی و ماکارونی را به اندازه یک فنجان کوچک در وعده غذایی خود قرار داده اند .

اثرات حمایت والدین در کاهش وزن

یکی. از عوامل موفقیت کودکان و نوجوانان در رسیدن به کاهس وزن حمایت والدین بود و همچنین برخی والدین برای تشویق کودک و نوجوان خود پا به پای او ورزش می کردند همین امر باعث بالا رفتن انگیزه کودک و نوجوان در کاهش وزن شد .

گزینه هایی که باعث ایجاد کاهش وزن می شود

نوجوانان راه های زیادی برای رسیدن به کاهش وزن را انتخاب کرده اند ، برخی برای این کار به مشاور تغذیه رفته اند تا بتوانند برنامه غذایی خاصی داشته باشند ، عده ای به اردوهای تابستانی که در آن در مورد سبک زندگی سالم آموزش داده می شود رفتن، گروهی از نوجوانان به حذف برخی از مواد غذایی که باعث بروز چاقی می شود پرداخته اند مانند حذف نوشیدنی گازدار و سیب زمینی می باشد . در این تحقیق مشخص شد وعده های غذایی نقش زیادی در کاهش وزن دارد .

 

شیوه سوزاندن چربی در کودکان با وزن زیاد

اثرات ارتباط با دیگران در کاهش وزن

نتایج نشان داده وقتی نوجوانان برای کاهش وزن با دیگران همراه شوند و گروهی به این کاهش وزن اقدام کنند نتیجه بهتری می گیرند .

تاثیرات زمان بر کاهش وزن

خیلی ها تصور می کنند کاهش وزن و لاغر شدن نیاز به گرسنگی کشیدن دارد باید بیان کنیم این تصور کاملا اشتباه است زیرا نتایج نشان داده با کم کردن و کوچک کردن وعده غذایی خود در مدت چند ماه یا چند سال می توانید وزن خود را کم و سلامت خود را حفظ کنید .

لازم است بدانید عدد تراوز به تنهایی بیانگر موفقیت شما نیست

و به این که سایز لباس شما کوچک تر شده باعث خوشحال شدنتان هست بهتر است بیشتر به این موضوع توجه کنید که توانسته اید فشار خون خود را کنترل کنید و این که می توانید به راحتی از پله بالا و پایین بروید این موارد هست که کمک می کند شما همچنان با انگیزه باشید برای لاغری و کاهش وزن و اعتماد به نفستان بالاتر می رود .

و این نوجوانان به این نتیجه رسیده اند که تبلیغات در زمینه لاغری فقط یک تبلیغ می باشد و تنها خود افراد هستند که می توانند به خودشان در کاهش وزن کمک کنند .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.