گالری عکس

»  به چه دلیل عفونت ادراری در زنان بیش از مردان است


دلیل عفونت ادراری

دلیل عفونت ادراری در زنان : در این مطلب پزشکی مجله روزنه آنلاین به بررسی دلیل عفونت داراری در زنان و عواملی که باعث بروز آن می شود اشاره مختصری می کنیم با ما همراه باشید .

 به چه دلیل عفونت ادراری در زنان بیش از مردان است

دلایل عفونت ادراری : علت عمده این عفونت باکتری به نام اشرشیا کولی که در روده جانوران گرم وجود دارد، این باکتری از حانواده انتروباکتریاس است ، که از طریق مجرای مثانه وارد می شود،تحقیقات بیانگر این است که این باکتری از راه روده وارد مجرای خروجی مثانه می شود، و خطر این باکتری برای زنان بیش از مردان است .علاوه بر این باکتری محقفان بیان کرده اند که ویروس ها و قارچ ها هم در بروز این نوع عفونت ادراری نقش دارند .

عفونت ادرای بیشتر در زنان بروز می کند (به دلیل کوتاهی مجرای ادراری در زنان و نزدیکی آن به مقعد ) به طوری که تقریبا همه زنان یک بار به این عفونت مبتلا شده اند .

 به چه دلیل عفونت ادراری در زنان بیش از مردان است

در این جا به بررسی چند عامل دیگر که در بروز این عفونت نقش دارد می پردازیم :

  • رابطه جنسی یکی از عوامل شناخته شده در بروز عفونت ادراری در زنان می باشد ، خصوصا زنان جوان که از نظر جنسی فعال هستند خطر بروز عفونت در آنها بیش از ۷۰ تا ۹۰ درصد است و تعداد دفعات رابطه جنسی بر میزان خطرات آن اثر دارد.
  • همچنین لازم است بدانید لوازم و وسایلی که برای جلوگیری از بارداری استفاده می شود از قبیل : اسپرم کش و دیافراگم خارج از دفعات رابطه جنسی اثر بسیاری در ابتلا به UTI را افزایش می دهد .
  • دوران یائسگی: محققان بیان کرده اند که بعد از دوران یائسگی به دلیل استروژن خطر ابتلا به عفونت ادراری در زنان بیش تر است .
  • سوند ادراری : یکی دیگر از عواملی که باعث بروز عفونت دستگاه ادراری می شود سوند ادراری است .

 به چه دلیل عفونت ادراری در زنان بیش از مردان است

بررسی ها نشان داده است که بیماری های ارثی و خانوادگی نیز در بروز این عفونت ادراری نقش دارند از جمله :

  • دیابت : بیماری دیابت در افراد باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می شود که عامل در عفونت دستگاه ادراری نقش بسزایی دارد .
  • اگر کودکان پسر درسن کمتر از سه ماه اگر ختنه نشوند علت بروز عفونت ادراری زیاد هست و در دختران این عفونت دستگاه ادراری بعد از یک سال احتمال ابتلا وجود دارد.
  • سنگ کلیه و پرستات: محققان بیان کرده اند پروستات بزرگ شده و سنگ کلیه یکی از علت های خارج نشدن ادرار می باشد که همین سبب بروز عفونت در دستگاه ادراری می شود.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.